projekt 1  PUTOVANIE 2oo3

PROFILROZVRHZOZNAMAKTIVITYKONTAKTDISKUSIAFILMODKAZYAKTIVITY
ATELIÉROVÁ TVORBA

VÝTVARNÉ PROJEKTY

ATELIÉR PaedDr. VOLČKOVEJ SLÁVIKOVEJ Kataríny

- 14 -

"Hudba" – Na Hradbách v Záhrade umenia  - Prešov 2oo9

inšpirácia tónmi filharmónie a klasickej hudby, ktorá sa rozliehala centrom mesta

     
učiteľky ZUŠ výtvarný odbor
Dr. Monika Seňová a Dr. Katarína Volčková Sláviková
fotodokument : SLÁVIKatka & Ďuďa SLÁVIKová 2oo9´

Zdroj: http://www.presov.sk

Kultúrne leto na bašte pri Františkánoch
Zajtra (v stredu 17.6.2009) o 19.00 sa koncertom TOP BIG Bandu Prešov začne nová tradícia kultúrnych udalostí na jednej z posledných bášt prešovského opevnenia. Bašta pri Záhrade umenia má odteraz ponúkať priestor pre divadelné predstavenia, jazzové koncerty či pre výtvarníkov ako galéria a koncertná sieň pod holým nebom.

Zajtrajší večer otvorí letnú kultúrnu sezónu v prešovskej Záhrade umenia. Park kultúry a oddychu v Prešove chce totiž sprístupniť priestor bašty pri Kostole sv. Jozefa, ktorú momentálne spravuje rehoľa františkánov, pre menšie hudobné a výtvarné umelecké formy. 17. júna o 19.00 si môžete do tohto areálu prísť vychutnať koncert TOP BIG BANDU Prešov, výtvarné diela žiakov zo Základnej umeleckej školy Októbrova 32 Prešov p. PaedDr. Volčkovej Slávikovej, p. PaedDr. Seňovej alebo posedieť na káve či kofole.


„Je to úvodná lastovička, no v priebehu letných prázdnin tu plánujeme rozbehnúť tradíciu divadelných predstavení, koncertov speváckych zborov či jazzových muzikantov,“ prezradil Jozef Kačala, programový vedúci PKO Prešov. „Verím, že o túto novú formu podujatí v rámci Prešovského kultúrneho leto budú mať Prešovčania záujem.“
Vstup na podujatie je zdarma.

Pridal: Katarína Pirohová

Aktualizované: 16.6.2009

- späť na aktivity-  AKTIVITY
Copyright © SLÁVIK.sk 2oo4.